spowiedz swieta2 song 1Wielki Post to czas, w którym każdy wierzący powinien skorzystać z sakramentu spowiedzi. Podczas rachunku sumienia dobrze jest spojrzeć nie tylko na popełnione grzechy. ale i na zaniedbania. Księża zwracają uwagę, że postawa "to nie moja sprawa", albo "to przecież jego prywatne życie i jego decyzje" może prowadzić do czyjegoś osamotnienia, poczucia porzucenia przez bliskich lub wrażenia, że nikomu tak naprawdę nie zalezy na tym, co się stanie.

Obojętność na problemy osób, z którymi mamy kontakt, może przez brak pocieszenia, rozmowy, wysłuchania, czy konkretnego działania ze strony osoby zyczliwej doprowadzić do tragedii - pisze w książce pt. "Nawrócic się" ojciec Józef Kozłowski SJ. Warto więc przemysleć, czy nie popełniamy grzechu zaniedbania lub zaniechania. Czy jesteśmy gotowi pomagać ludziom, którzy sa wokół nas. 

O Spowiedzi świętej dyskutowali podczas audycji pt. "Kołowrotek" ks. Maciej Gawlik CR, Karolina i Maciej Haufa oraz Adrianna Dorosz. Wsparciem okazał się fragment alfabetu sakramentu Pokuty. 

A – ALE (zrezygnowałbym z grzechu, ale...)
B - bunt przeciw spowiedzi, Kościołowi, księdzu
C – czas na spowiedź
D – dobra spowiedź
E – emocje (przed, w czasie i po)
F – formułki, frazesy
G – grzech i jego opisanie
H – hamulce przed spowiedzią
I – inny, któremu mam przebaczyć (i sobie)
J – Jezus i Jego Miłosierdzie
K – ksiądz
L – luz i lekkość
M – miejsce spowiedzi

Zachęcamy do wysłuchania audycji o spowiedzi świetej w internetowym Radiu Studnia z Poznania >>>>TUTAJ.